Kuźnica Kołłątajowska 17K - Kraków

Opis forum


#1 2012-01-26 19:39:37

lukaszkowal

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-26
Posty: 1
Punktów :   

Akty notarialne

Witam. Kolejny raz Pan spod numeru 34 powiedział mi, że część osób które kupiły mieszkania nie może doprosić się o spisanie aktów notarialnych. Ja nie miałem żadnych problemów z otrzymaniem aktu. Dziwi i zastanawia mnie trochę ta informacja.

Offline

 

#2 2012-01-26 19:43:56

Thelmaxi

Administrator

Zarejestrowany: 2012-01-26
Posty: 11
Punktów :   

Re: Akty notarialne

Ja miałam jedynie problem, żeby ustalić konkretny termin, ale dzwoniłam, dzwoniłam i sobie wydzwoniłam. Kancelaria na Armii Krajowej 19. Pod tym kątem Konsmet nie robi problemów.

Offline

 

#3 2012-01-26 20:15:27

mmm

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-26
Posty: 2
Punktów :   

Re: Akty notarialne

Ja z kolei nie miałam żadnego problemu. Odstęp między przelaniem środków na konto dewelopera a podpisaniem aktu to dosłownie kilkanaście dni. Też przeraża mnie relacja sąsiadów, że istnieje jakiś problem w stosunku do niektórych. Z czego on wynika? CO mówi deweloper? Czym się tłumaczy?
Trzymam kciuki za wszystkich, którzy starają się o "dokończenie" sprawy i czekam niecierpliwie na rozwój sytuacji, wiem, że wspólnotę będziemy mogli założyć dopiero jak wszystkie mieszkania zostaną sprzedane - czy ktoś orientuje się jak wygląda to obecnie? Ile jeszcze mieszkań czeka na sprzedaż? Ktoś wie?
Poszukuję właściciela miejsca w garażu podziemnym pod naszym blokiem. Może ktoś mógłby mi za opłatą użyczyć? Jaka kasa wchodzi w grę?
Interesuje mnie także INTERNET. Na razie korzystam z bezprzewodowego o bardzo kiepskiej jakości.
Jakich mają Państwo dostawców? Czy jesteśmy skazani na TPSA?

Offline

 

#4 2012-01-26 21:04:08

Thelmaxi

Administrator

Zarejestrowany: 2012-01-26
Posty: 11
Punktów :   

Re: Akty notarialne

No właśnie. A propos wspólnoty mieszkaniowej. Co do terminu jej zawiązania to ja się jeszcze zorientuje....

Offline

 

#5 2012-01-26 21:09:46

Thelmaxi

Administrator

Zarejestrowany: 2012-01-26
Posty: 11
Punktów :   

Re: Akty notarialne

A co do internetu to ja korzystam z sieci Artus, działa dobrze, kablowa. Jak znajdę nr telefonu to podam.

Offline

 

#6 2012-01-27 19:25:55

Thelmaxi

Administrator

Zarejestrowany: 2012-01-26
Posty: 11
Punktów :   

Re: Akty notarialne

501061199 - ja tutaj założyłam internet miesiąc temu, Artus. Na razie działa

Offline

 

#7 2012-02-07 16:42:20

harpaganek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-30
Posty: 3
Punktów :   

Re: Akty notarialne

Witam - nawet nie chce słyszeć o tym akcie notarialnym , bo mamy serdecznie dość z mężem -po prostu robi z Nas idiotów !!!! Mieszkamy już od października 2010 roku i nie otrzymaliśmy Aktu Notarialnego - skandal...
Już kilka terminów mieliśmy i nic, zawsze dzwoniła sekretarka i kazała przekazać od szefa że niestety ale termin musimy przesunąć za 3 miesiące. Nigdy nie było wytłumaczenia. Raz doszło do tego nawet że sam kierownik zadzwonił żeby umówić się na następny termin i co wyszło ??? - a pssstro... Sekretarka ponownie dzwoniła aby odmówić....
Mąż złożył teraz pismo do prokuratury i złożył zeznania, ale co z tego jak  temu "Zorro"(gościu w dużym kapeluszu co jeździ peugeot-em) nie można zastraszyć w żaden sposób - jednym słowem ma Nas daleko w ...... Ma się za nie wiadomo kogo, a tak naprawdę nie dorasta Nam wszystkim mieszkańcom z bloku do pięt. 
Nie wspomnę że co miesiąc płacimy ok. 150 zł miesięcznie, bo nie mamy aktu - no piechotą nie chodzą.
Zazdroszczę  tym którzy mają już akt i wiedzą że są na swoim

(To tak w skrócie)

Pozdrawiam Harpaganek

Ostatnio edytowany przez harpaganek (2012-02-07 19:15:17)

Offline

 

#8 2012-02-07 19:42:47

yedy

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-02-07
Posty: 3
Punktów :   

Re: Akty notarialne

My z kolei nie mieliśmy najmniejszego problemu z aktem notarialnym, jeszcze przed przelaniem pieniędzy umówiliśmy się u notariusza na Armii Krajowej na podpisanie aktu (około 3-4 dni przed podpisaniem) również z samym prezesem nie mieliśmy żadnego problemu na ustalenie terminu, łącznie z tym że zarówno notariusz jak i Pan Gołda dostosowali się do godzin w których pasowało nam podpisać akt. Oczywiście z kancelarią również byliśmy umówieni żeby wysłali nam 2 dni wcześniej akt abyśmy mogli go razem z naszym prawnikiem przeanalizować i nanieść ewentualne poprawki na które Konsmet się zgodził bez żadnego problemu.

Bardzo nas dziwi fakt że mają Państwo tak duże problemy, w naszym przypadku to była czysta formalność.

Pozdrawiamy i życzymy udanego finału sprawy

Offline

 

#9 2012-02-08 08:54:18

harpaganek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-01-30
Posty: 3
Punktów :   

Re: Akty notarialne

Doszły mnie słuchy że Ci co kupili mieszkanie w 2011 roku nie mieli żadnych problemów z podpisaniem aktu, natomiast My i Państwo spod 34 mieli ten sam problem gdyż zakupiliśmy w 2010r. Zapytajcie jeśli nie wierzycie. Tylko zastanawiamy się co prezes chce przez to osiągnąć??? Przecież nie jesteśmy i nie byliśmy nigdy na drodze wojennej i nawet o tym nie myślimy, tylko podobnie jak Wy chcieliśmy podpisać akt i to wszystko
Termin następny mamy pod koniec lutego, trzymajcie kciuki aby już nie przesunął.

Tylko przedstawiam sytuację jak wygląda u Nas, bo po to ta strona została założona i Was też proszę o informacje.
Pozdrawiam wszystkich sąsiadów - harpaganek

Offline

 

#10 2012-03-11 19:54:28

horro

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-11
Posty: 1
Punktów :   

Re: Akty notarialne

Czy ktoś wie, o co chodzi z tym 'pilnym' kontaktem telefonicznym w sprawie aktu notarialnego, który ktoś wrzucił do skrzynek pocztowych?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pomoc--drogowa.pun.pl www.mistrzowiewf.pun.pl www.stickhero.pun.pl www.elitarnipogromcyzla.pun.pl www.cs2dsite.pun.pl